wtorek, 27 grudnia 2011

feel the alps..

Z okazji zimy, słów kilka o LIVIGNO :) cudownej miejscowości położonej w Lombardii, na północy Włoch.                                                                                                                                  
To niezwykle urokliwe miasteczko położone jest w dolinie, którą z każdej strony otaczają strome stoki alpejskich zboczy.

Pokrywa śnieżna w Livigno utrzymuje się przez około 9 miesięcy w roku, a rewelacyjne położenie sprawia, iż miasteczko ze względu na swoje nasłonecznienie nazywane jest Tybetem Europy.





 
Trasy zjazdowe rozciągają się po obu stronach doliny na Mottolino i Carosello. Łącznie to około 115 km świetnie przygotowanych tras oraz dwa ogromne snow parki :)

Napoleon wielkim człowiekiem był... to dzięki niemu, Livigno jest dla nas niezwykle interesujące jeszcze z jednego względu..Jak głosi legenda miał on niegdyś przybyć właśnie tutaj i wprost  zakochać się w okolicy, a w dowód miłości nadać jej przywileje handlowe..   


... i pewnie coś jest prawdziwego w tej legendzie, gdyż Livigno do dziś jest strefą wolną od podatków. Przyciąga to rocznie bardzo wielu turystów, ponieważ ceny artykułów takich jak: alkohol, kawa, czekolada, papierosy, a przede wszystkim perfumy i kosmetyki są                                                                                                  naprawdę bardzo atrakcyjne!
Będąc w Livigno nie można nie spróbować Bombardino!! Ten oryginalny drink, zrobiony jest z mleka, jajek i whiskey. Podaje się go z bitą śmietaną, ale uwaga: można się nim nieźle ZBOMBARDOWAĆ :) i wtedy człowiek już nie ma siły jeździć tylko..wyleguje się na stoku..


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz